на сайті проводяться технічні роботи
попередня версія тут
office@maradlinke.com
+380 677 997 272
+380 678 381 118
+380 951 119 848
+380 956 023 601
+380 665 153 888

Skype, Viber, WhatsApp


Як вибрати очисну споруду щоб не платити двічі

Насамперед потрібно підготувати відповіді на деякі питання, які допоможуть постачальнику підібрати потрібну станцію очищення.

► Для чого потрібна станція очистки – приватний будинок, група будинків, вулиця, котеджне містечко, кафе, ресторан, база відпочинку, АЗС і т.д.?

► Кількість жителів або об’єм стічних вод в добу (об’єм споживання води в місяць допоможе орієнтовно цей показник визначити)

► Залпові скиди, щоб визначити чи потрібна буферна ємність (КНС).

► Сезонність роботи Вашого об’єкту, коливання навантажень на ОС: це приватний будинок з постійним навантаженням на ОС, приміщення для працівників, що працюють позмінно, готель з залповими скидами вранці та ввечері, дачний будинок з сезонною активністю і т.п.

► Рівень ґрунтових вод і рельєф місцевості, рівень прокладених каналізаційних труб

► Куди відводити або де накопичувати (при бажанні) очищену воду – чи є рів, дренаж, територія для дренажу.

► Чи зроблена вентиляція каналізаційної системи будинку?

Доволі часто при купівлі станцій очищення виникають ситуації, коли клієнт отримує зовсім не те, на що очікував: труднощі при самостійному обслуговуванні після придбання; проблемна комунікація з працівниками фірми-постачальника або відсутність зворотного зв’язку взагалі; недоліки в технології очищення і т.п.

Важливі поради
Поцікавтесь, як давно компанія-виробник присутня на ринку – це може бути дуже хорошим показником досвіду в очищенні стічних вод. Технології не стоять на місці, весь світ працює над більш ощадними та зручними рішеннями.

Дізнайтесь, чи має компанія-постачальник всі необхідні для експлуатації дозвільні документи.

Поцікавтесь, чи є в компанії сервісна служба – очисна споруда не "вічний двигун" і вона потребує обслуговування (професійний сервіс чи термінова консультація може знадобитися).

Виясніть, чи зможе компанія-постачальник забезпечити якісний монтаж і запуск – Ви повинні отримати діючу систему очищення, яка повинна чистити вже з 2-3 дня після запуску.

Обов’язково поцікавтесь думкою людей, що мають досвід використання вибраної станції очищення, запросіть у компанії-постачальника виїзд на діючий об’єкт.

Запросіть повну інформацію про комплект та умови поставки. Постачальник зобов’язаний до початку робіт надати Вам опис, комплектацію, повну вартість та терміни реалізації проекту.

Для того, щоб попередити можливі проблеми в майбутньому, ми підготували перелік доволі важливих питань, які варто задати постачальнику станції очищення стічних вод перед прийняттям рішення. Ми сподіваємось цей матеріал буде корисним та кожен зможе виділити актуальні для себе запитання.


Виробник - Постачальник
Важливо дізнатись більше про виробника і про постачальника станцій очищення стічних вод, щоб убезпечити себе від тимчасово існуючих компаній, які можливо і пропонують більш дешевий, але ймовірно неякісний товар.

► Як давно виробник та постачальник присутні на ринку?

► Який досвід має постачальник в монтажі та обслуговуванні станцій очищення стічних вод?

► Як регламентується та контролюється процес виготовлення?

► Які документи отримує клієнт після встановлення ОС?

► Чи є документальне підтвердження, що ОС пройшла державну санітарно-епідеміологічну експертизу та відповідає встановленим медичним критеріям безпеки?


► Коли можна подивитись на діючу ОС та поспілкуватись з власником?

Важливі питання до власника ОС:
► Як власник оцінює відношення компанії до клієнта?

► Наскільки якісно та швидко були виконані роботи по монтажу?

► Як власник оцінює комунікацію з працівниками сервісної служби?

► Задоволений чи розчарований власник роботою ОС?

► Наскільки часто власник проводить обслуговування ОС?

► Чи отримав власник таку очисну споруду, на яку розраховував і про яку розповідали менеджери компанії перед встановленням?


Технологія
Розібратися в технології очисної споруди зовсім не складно, достатньо прочитати, що таке біологічне очищення забрудненої води. Навіть не знаючи всієї термінології суть технології буде для Вас зрозумілою. Ми готуємо серію публікацій на цю тему, найближчим часом вона буде доступна на сайті. Якщо коротко, принцип біологічного очищення полягає в тому, що побутові стічні води очищуються за допомогою активного мулу (декілька колоній бактерій, які утворюються самостійно в побутовій стічній воді). Життєдіяльність бактерій підтримує стабільна температура активного мулу та кисень. Щоб даний принцип працював на локальній ОС потрібно обов’язково дотримуватись конструктивних правил – співвідношення об’єму різних зон, рівнів та часових інтервалів і т.п.

► Яка ефективність очищення стічної води?

► Яка продуктивність ОС?

Продуктивність ОС - об’єм стічної води, яку ОС чистить за добу- не плутати з об’ємом самого біореатора (об’єм біореатора завжди більший).

► Яку кількість біореакторів (ємностей) передбачає технологія (один, два, більше)?

► Який % рівень утворення активного мулу – скільки літрів активного мулу утвориться при поступленні, наприклад, 100л стічної води?

► Для якої концентрації активного мулу буде дійсна заявлена ефективність очищення?

Краще обирати ОС з найнижчим рівнем утворення активного мулу та з технологією, що працює при найвищій концентрації активного мулу.

► Чи може появитись запах? Якщо так, то по якій причині і як проблему вирішити чи попередити?

► Чи знаходяться всередині датчики чи інші елементи, що можуть кородувати?

Наша компанія пройшла довгий шлях до власного виробництва, ми встановлювали та обслуговували ОС різних виробників і прийшли до висновку, що, чим простіша реалізація технології, тим надійніше вона функціонує. З часом важливими є лише три деталі:
- ОС працює непомітно чи спричиняє незручності для жителів будинку та їх гостей: шум, візуальний вигляд, площа відведеної території, запах.

- Наскільки оперативно сервісна служба реагує на дзвінки

- Наскільки дорого обходиться експлуатація та обслуговування.


Корпус
Станція очищення стічних вод знаходиться в ґрунті протягом багатьох років. За цей час на неї здійснює тиск як сам грунт, так і всі навантаження, що він приймає – люди, транспорт. Крім цього, важливий матеріал виготовлення, наприклад поліпропілен чи поліетилен має внутрішнє напруження, що діє на стикові шви, бетонні кільця – піддаються впливу вологи та перепадів температури і т.п. Важливо розуміти, що всередині та ззовні корпусу – корозійне середовище.

► З якого матеріалу виготовлений корпус?

Найбільш розповсюдженими матеріалами є листовий поліпропілен та поліетилен. Згідно нашого досвіду, поліетилен має властивість кришитися і не завжди витримує навантаження. Поліпропілен більш пружний та надійний. Зверніть увагу на виробника матеріалу. Найкраще, якщо це буде Німеччина чи інша країна ЄС.

► Яким методом виготовлений корпус (PP,PE)?

Метод лиття – дуже важливо технологічно забезпечити однорідність матеріалу.
Метод зварювання ручним екструдером – призначений для зварювання деталей, що не піддаються великому тиску.
Метод машинного стикового зварювання – найбільш надійний метод для несучого корпусу, міцність шву на 50% вища в порівнянні з ручним зварюванням.

► Корпус самонесучий (для монтажу в ґрунт) чи для монтажу в з/б кільця?


Комплектація
► Яка комплектація станції, перелік обладнання?

Це може бути біоректор (декілька біоректорів), компресор (інше обладнання для аерації), насосне обладнання, блок управління (механічне реле або електронний блок управління) та ін.

► Якщо в складі станції є компресор (мембранний)
- який гарантійний термін для компресора (зазвичай гарантія оформляється окремо)?
- термін безперебійної роботи, гарантований виробником?
- сервісне обслуговування компресора?
- де знаходиться компресор (заборонене попадання вологи, обов’язковий забір повітря)?
- рівень шуму компресора?
- скільки годин в добу працює компресор?
- енергоспоживання компресора в день/місяць/рік?

► Якщо в складі станції є блок управління
- що буде з ОС до моменту заміни блоку управління, що вийшов з ладу, чи здатна ОС тимчасово працювати без управління (загроза затоплення чи навпаки опустошення і пошкодження корпусу)?
- блок управління працює тільки в одному режимі чи декількох і чи є можливість самостійної корекції роботи ОС – у випадку коли кількість жителів зміниться?
- де знаходиться блок управління?

Обов’язково зверніть увагу, де розміщене обладнання та на скільки довго воно зможе працювати в таких умовах, чи передбачені/попереджені аварійні ситуації – затоплення, попадання сміття, відсутність електроенергії і т.п.


Вартість і гарантія
Під вартістю станції очищення потрібно розуміти
- вартість повного комплекту обладнання, його встановлення, наладка та запуск – тобто який бюджет Вам необхідний для того, щоб стічна вода очищувалась.
- експлуатаційні затрати – затрати на електроенергію, регулярність та вартість сервісного обслуговування.
Таким чином буде простіше порівняти вартість станцій, що пропонуються на ринку.

► Виїзд на об’єкт і заміри входять в ціну?

► Вартість шефмонтажу (підключення) входить в ціну?

► Вартість запуску (активація системи) та навчання входить в ціну?

► Проводиться індивідуальне регулювання системи через деякий час, якщо так – чи входить це в ціну?

► Вартість додаткових матеріалів та послуг, що необхідні для монтажу ОС?

► Скільки становлять річні експлуатаційні затрати і що в них входить?

► Який термін гарантійного обслуговування надається постачальником/виробником?

► Які умови гарантії?


Монтаж
Станція очищення стічних вод може встановлюватись разом з прокладанням каналізаційних труб під ОС при будівництві будинку, так і в діючу систему каналізації, коли труби вже прокладені на певному рівні. Вартість встановлення ОС – це важлива частина затрат, тому потрібно розуміти які матеріали, спецтехніка та загально будівельні роботи будуть потрібні та скільки часу вони будуть тривати.

► Якщо Вам необхідне встановлення «під ключ» - чи надає постачальник таку послугу?

► Якщо на об’єкті вже є будівельники, чи можливе встановлення ОС під наглядом представника від постачальника?

► Якого розміру потрібен котлован під ОС?

► Дренажне поле є обов’язковою умовою для ОС? Якщо так – якого розміру?

► При умові вже прокладених каналізаційних труб – є можливість пристосувати ОС під необхідний рівень? Без насосного обладнання чи з?

► Що залишається на поверхні землі – люк, бокси для обладнання та ін.?

► Чи потрібно підводити 220V безпосередньо до ОС? Чи можливе підключення енергозалежного обладнання (БУ, компресор) на віддалі від ОС (гараж, підвал), якщо так – на якій максимальній відстані?

► Які будівельні матеріали необхідні (пісок, цемент, з/б кільця) і в якій кількості? Їхня орієнтовна вартість.

► Чи потрібна спецтехніка, якщо так то яка саме (кран, екскаватор і т.д), на скільки часу, вартість?

► Які загально будівельні роботи потрібно проводити, їх вартість?

► Якщо на ділянці, запланованій під ОС, вже є бруківка і т.п. – чи буде вона мати такий самий вигляд після встановлення і чи будуть додаткові витрати?


Експлуатація
Питання по експлуатації є насправді найважливішими, оскільки власник ОС після встановлення та запуску не повинен відчувати жодні незручності через ОС, станція повинна працювати ефективно та непомітно.

► Що дозволено скидати в стічну воду, а що ні?

► Чи потрібно регулярно добавляти порошки чи рідини в ОС під час експлуатації?

► Чи можливо самостійно обслуговувати ОС, що потрібно робити і як часто?

► Чи є доступ до всіх зон ОС, чи всі внутрішні деталі можна при потребі прочистити, помити?

► Чи є можливість підписати договір на обслуговування?

► Чи працює сервісна служба в вихідні та святкові дні при потребі?

► Скільки часу ОС може функціонувати без притоку стічних вод і що робити, якщо пройшло більше часу?

► Що робити, якщо приїхали гості або збільшилось поступлення стічних вод в добу?

► Що робити, якщо ми будемо відсутні тривалий час або поступлення стічних вод в добу значно зменшилось?

► Чи є можливість повторного використання очищеної води?

► Чи є можливість самостійного регулювання ОС?

Якщо у Вас виникнуть питання, не відкладайте і контактуйте будь-яким зручним способом – ми будемо раді доповнити цей перелік Вашими запитаннями.

Блог Автономна Каналізація ↗ Блог Композити ↗ E-SHOP
Промислові товари ↗
E-SHOP
Побутові товари ↗


Індивідуальні ОС типу ML Всі типи індивідуальних ОС ML6-ML40 ML6 mini для 1-4 мешканців ↗ ML6 для 2-6 мешканців ↗ ML10 для 7-10 мешканців ↗ ML15 для 11-15 мешканців ↗ ML20 для 16-20 мешканців ↗ ML30 для 20-30 мешканців ↗ ML40 для 30-40 мешканців ↗
Комунальні та побутово-господарські ОС типу MLK Опис очисних споруд типу MLK Очищення побутово-господарських стоків Очисні споруди для АЗС Очисні споруди для харчоблоків
Додаткові послуги та обладнання Сепаратори жиру (жировловлювачі) Каналізаційні насоси та КНС Дренажні блоки Пісколовки Аератори
Очищення діючої системи каналізації Обслуговування діючої системи каналізації Монтаж інженерних систем
БЛОГ Автономна каналізація Як вибрати очисну споруду щоб не платити двічі Основні принципи технології очищення побутових стічних вод Окупність встановлення автономної каналізації Енергоефективні рішення для автономної каналізації Переглянути всі записи +

Все для автономної каналізації Індивідуальні ОС типу ML Всі типи індивідуальних ОС ML6-ML40 ML6 mini для 1-4 мешканців ↗ ML6 для 2-6 мешканців ↗ ML10 для 7-10 мешканців ↗ ML15 для 11-15 мешканців ↗ ML20 для 16-20 мешканців ↗ ML30 для 20-30 мешканців ↗ ML40 для 30-40 мешканців ↗ Комунальні та побутово-господарські ОС типу MLK Опис очисних споруд типу MLK Очищення побутово-господарських стоків Очисні споруди для АЗС Очисні споруди для харчоблоків Додаткові послуги та обладнання Сепаратори жиру (жировловлювачі) Каналізаційні насоси та КНС Дренажні блоки Пісколовки Аератори
Очищення діючої системи каналізації Обслуговування діючої системи каналізації Монтаж інженерних систем БЛОГ Автономна каналізація Як вибрати очисну споруду щоб не платити двічі Основні принципи технології очищення побутових стічних вод Окупність встановлення автономної каналізації Енергоефективні рішення для автономної каналізації Переглянути всі записи + Водопідготовка Очищення питної води та водопідготовка Фільтри для питної води Магістральні фільтри Фільтраційні системи Очищення питної води, знезараження Системи зворотнього осмосу Промислові системи Розхідні матеріали Басейни та ємності Басейни Басейни Чаші для басейнів Купелі для бані, сауни Декоративні ставки і водойми Пластикові ємності Агроємності Пожежні резервуари Пластикові ємкості під замовлення Компресори та насоси Компресори Мембранні компресори Компресори з бічним каналом Турбокомпресори Насосне обладнання Погружні каналізаційні насоси Шламові насоси Піскові насоси Дренажні насоси Комплектуючі та аксесуари Комплектуючі до компресорного та насосного обладнання
САП Конструкції Каталог САП Продукції Композитний решітковий настил Композитні конструкції Композитні сходинки Композитні листи Кріплення Технічна специфікація Основні властивості та структура матеріалу Типи смол та хімічна стійкість Типи поверхонь Розміри стандартних панелей та комірок Порізка і монтаж Приватний сектор Підлоги, перекриття Сходинки та переходи Балкони Люки і кришки Каналізаційні канали Зелена парковка Паркани, огорожі Фонтани Промисловий та комерційний сектори Підлоги, перекриття Платформи доступу Монтаж обладнання Каналізаційні канали Стіни, двері, огорожі Сходові марші Парковка, гаражі БЛОГ Композити САП настили та несучі конструкції для фонтанів Більш ніж 10 років досвіду роботи з композитами Закриття технологічних та каналізаційних каналів САП в реконструкції очисних споруд та колекторів Переглянути всі записи + Ринки застосування САП Комунальні та промислові очисні споруди Нафта/Газ, Суднобудування Виробництва різних типів Енергетика Хімічна промисловість Гальваніка Транспорт Харчова промисловість Фонтани і аквапарки

Марадь і Лінке - сімейна інжинірингова та виробнича компанія, заснована більш ніж 20 років тому. Завдяки досвіду та новим технологіям на ринку, клієнтам завжди пропонується комплексне рішення.

Головна Про нас Наша історія Продукція Послуги з проектування Проекти Контакти +380 678 381 118
+380 677 997 272
+380 951 119 848
+380 956 023 601
+380 665 153 888
email: office@maradlinke.com
Зателефонувати Skype Зателефонувати Viber Зателефонувати WhatsApp

Блог Автономна Каналізація ↗ Блог Композити ↗ E-SHOP
Промислові товари ↗
E-SHOP
Побутові товари ↗
Терминология
Агрессивные сточные воды – сточные воды, содержащие вещества или группу веществ, которые могут вызвать коррозию или разрушение сооружений систем канализации, включая сооружения по очистке сточных вод.
Активный ил — один из методов биологической очистки сточных вод. Данный метод был изобретён в Великобритании в 1913году. Биологическая очистка сточных вод осуществляется с целью удаления из них органических веществ, в том числе соединений азота и фосфора.
Аэробный процесс очистки сточных вод – процесс разрушения органических веществ микроорганизмами в присутствии кислорода воздуха.
Aerobic suspended-growth process — аэробный процесс очистки сточных вод со свободным ростом микрофлоры во взвешенном слое.
Aerobic biofilm process — аэробный процесс биологической очистки сточных вод с развитием микрофлоры на биологической плёнке.
Аэротенк для очистки сточных вод - сооружение для биологической очистки сточных вод, представляющее собой резервуар, содержащий аэробные микроорганизмы и продуваемый воздухом.

Биологическая пленка - пленка из бактерий и других организмов на поверхности загрузки биологического фильтра, окисляющих и минерализующих загрязняющие вещества.
Биологический фильтр - сооружение для биологической очистки сточных вод. Ряд биофильтров построены на принципе постепенного прохождения очищаемых масс:
- либо через толщу фильтрующего материала, покрытого активной микробиологической пленкой, минерализующей эти вещества;
- либо через пространство, занятое искусственным созданным сообществом организмов-очистителей.
Биохимическое потребление кислорода (бпк) - показатель, отражающий количество кислорода, потребляемого в определенный интервал времени и в определенных условиях для жизнедеятельности микроорганизмов, производящих биохимическое разложение содержащихся в воде органических веществ.

Водоотведение (сброс сточных вод) - комплекс инженерных сооружений, оборудования и мероприятий, обеспечивающих удаление из поселений и (или) объектов хозяйственной и иной деятельности сточных вод, образовавшихся в производственном процессе или быту и непригодных для дальнейшего использования в данном или ином процессе.
Возраст активного ила - интервал времени, за который происходит полное обновление активного ила в сооружениях для очистки сточных вод.
Вспухание активного ила - всплывание активного ила на поверхность сточных вод в результате его брожения.
Выпуск сточных вод - трубопровод, отводящий очищенные сточные воды.

Городские сточные воды - смесь бытовых и промышленных сточных вод, допущенная к приему в городскую канализацию.
Глубокая очистка сточных вод - дополнительная очистка очищенных сточных вод, обеспечивающая дальнейшее снижение содержащихся в них некоторых остаточных загрязняющих веществ.

Дождеприемник - сооружение на канализационной сети, для приёма ливневых стоков.
Дренажные воды – вода, собираемая дренажными сооружениями и сбрасываемая в водные объекты.

Загрязняющее вещество - вещество или смесь веществ, количество и (или) концентрация которых превышают показатели, установленные для химических и иных веществ и микроорганизмов, и оказывают негативное воздействие на состояние водных объектов.
Залповый сброс сточных вод - кратковременное поступление в канализацию сточных вод с резко увеличенным расходом и/или концентрацией загрязняющих веществ.

Индекс активного ила - объем активного ила, содержащий один грамм сухого вещества после тридцатиминутного отстаивания.
Интенсивность аэрации сточных вод - расход воздуха на единицу площади или объема аэрируемого сооружения за определенный интервал времени.

Кек - осадок или активный ил, обезвоженный до 60—85 % влажности.
Кондиционирование осадка - обработка осадка перед обезвоживанием с целью улучшения его водоотдающих свойств.
Контрольный канализационный колодец – колодец, предназначенный для отбора проб сточных вод, или последний колодец на канализационной сети объекта хозяйственной и иной деятельности перед подсоединением ее к системе канализации поселения.
Коэффициент неравномерности сброса сточных вод – отношение максимального или минимального объема сброса сточных вод, к среднему объему сброса сточных вод за определенный интервал времени.
Коэффициент рециркуляции активного ила - отношение объема возвратного активного ила к среднему расходу сточных вод в аэротенке.

Ливневые сточные воды – дождевые, талые, поливомоечные воды, поступающие в системы водоотведения с территорий поселений, объектов хозяйственной и иной деятельности.

Метантенк для осадка сточных вод - сооружение для анаэробного сбраживания осадка сточных вод, а также высококонцентрированных сточных вод при повышенных температурах.

Нагрузка на активный ил - масса загрязняющих веществ, приходящаяся на один килограмм сухого остатка активного ила в сутки.
Нагрузка по загрязняющему веществу сточных вод - масса загрязняющих веществ сточных вод в интервал времени, отнесенная к единице поверхности или объема сооружения.
Наилучшая доступная технология – наиболее эффективная технология производства и очистки сточных вод, а также наиболее эффективные технические решения и методы, основанные на последних достижениях науки и техники, обеспечивающие снижение сбросов загрязняющих веществ в водные объекты до минимально возможного уровня и применяемые с учетом экономических и социальных факторов.
Норма водоотведения сточных вод - объем сточных вод в интервал времени от одного потребителя или на единицу вырабатываемой продукции.

Окислительная мощность очистного сооружения - производительность очистного сооружения при биологической очистке сточных вод, выраженная в снижении загрязняющих веществ по биологическому потреблению кислорода на 1 м3 объема сооружения в сутки.
Окситенк для очистки сточных вод - сооружение для биологической очистки сточных вод с применением аэрации чистым кислородом или воздухом, обогащенным кислородом опасные загрязняющие вещества – вещества или группы веществ, являющиеся по соответствующим классификациям токсичными, канцерогенными, мутагенными, тератогенными, или обладающие свойствами, которые через водную среду могут отрицательно влиять на любую жизненную функцию теплокровных организмов.
Остаточная загрязненность сточных вод - масса загрязняющих веществ, оставшихся в сточных водах после их очистки.
Очистка сточных вод - удаление загрязняющих веществ из сточных вод с использованием физических, химических, биологических и иных методов.
Отстойник сточных вод - сооружение для осаждения в сточных водах взвешенных веществ.

Преаэратор - сооружение предварительной аэрации сточных вод для повышения эффекта их отстаивания.
Предварительная очистка сточных вод - очистка сточных вод объектов хозяйственной и иной деятельности перед их отведением в системы канализации поселений.
Приемник сточных вод - водный объект, в который сбрасываются сточные воды.
Прирост активного ила - увеличение массы активного ила, образующейся в результате жизнедеятельности микроорганизмов в аэротенке.
Производственные сточные воды - все виды сточных вод, образовавшихся в технологических процессах объектов хозяйственной и иной деятельности, кроме хозяйственно-бытовых и ливневых сточных вод.

Расход сточных вод - объем сточных вод, протекающий в интервал времени для расчета сетей и сооружений канализации.
Регенератор активного ила - часть аэротенка или самостоятельное сооружение, предназначенное для регенерации активного ила.
Регенерация активного ила - восстановление сорбционной и окислительной способности возвратного активного ила посредством аэрации.
Рециркуляция активного ила - возвращение активного ила из вторичного отстойника в аэротенк.
Рециркуляция сточных вод – возвращение очищенной воды на сооружения станции очистки сточных вод для разбавления или для поддержания определенного расхода сточных вод в этих сооружениях.

Сбраживание осадка сточных вод - технологический процесс распада органических веществ осадка сточных вод в анаэробных условиях.
Свойства сточных вод - характеристика сточных вод по показателям, иным чем загрязняющие вещества.
Септик для очистки сточных вод – сооружение для механической очистки сточных вод отстаиванием с анаэробным сбраживанием их осадка.
Система канализации (водоотведения) – система инженерных сооружений (трубопроводов, коллекторов, каналов, насосных станций и т.п.), посредством которой осуществляется сбор и транспортировка сточных вод на сооружения по очистке сточных вод или в водные объекты.
Скорость окисления загрязняющих веществ активным илом - масса органических веществ, окисляющих 1 г беззольного вещества активного ила за 1 ч.
Станция очистки сточных вод (Автономная канализация) - комплекс зданий, сооружений и устройств для очистки сточных вод и обработки осадка.
Сооружения предварительной очистки – сооружения и устройства, предназначенные для очистки сточных вод объектов хозяйственной и иной деятельности перед их сбросом в систему канализации.
Состав сточных вод - характеристика сточных вод, включающая перечень загрязняющих веществ и их содержание.
Сточные воды – воды, направляемые в системы канализации или в водные объекты с применением специальных сооружений и устройств после их использования в производственных, коммунально-бытовых и иных целях, включая ливневые и дренажные воды.
Сточные воды поселений - хозяйственно-бытовые сточные воды или смесь хозяйственно-бытовых сточных вод с производственными сточными водами объектов хозяйственной и иной деятельности, и ливневыми сточными водами.
Сырой осадок сточных вод - осадок из первичных отстойников.

Термическая обработка осадка сточных вод - обработка осадка сточных вод при высоких температурах для его обеззараживания и обезвоживания.

Уплотнение осадка сточных вод – технологический процесс снижения содержания воды в осадке сточных вод для увеличения его плотности.
Усреднитель сточных вод – сооружение для выравнивания колебаний расхода, концентрации загрязняющих веществ или температуры сточных вод.

Фильтр для очистки сточных вод - сооружение, предназначенное для удалния из сточных вод взвешенных загрязняющих веществ, пропускаемых через фильтрующий материал.

Химическое потребление кислорода (хпк) - количество кислорода, потребляемое при химическом окислении содержащихся в сточных водах органических и неорганических веществ под действием различных окислителей.
Хозяйственно-бытовые сточные воды - сточные воды из жилых и общественных зданий, объектов коммунально-бытового назначения, характеризующиеся сходным составом и свойствами.

Эквивалент жителя (эж) – показатель, характеризующий содержание легкоокисляемых органических веществ в поступающих на очистные сооружения сточных водах и определяемый с учетом биохимического потребления кислорода в течение 5 суток (бпк5) в количестве 60 грамм в сутки в расчете на одного жителя.


САП - стекло-волоконно армированный полимер -
САП Решетка - Ячеистая решетка (также известная как: композитная, стеклопластиковая, эпоксидная и др.) создана из разного рода полимеров (типы смол), армированная стекловолокном в четырех направлениях, утвержденная теплом. Применяется в качестве настила, напольного покрытия, переходных площадок, межэтажных перекрытий. САП изделия выступают альтернативой стальным настилам в агрессивной среде.
САП Конструкции - система ступенек, лестниц, поручней, шлагбаумов из САП.
Композиционный материал — искусственно созданный неоднородный сплошной материал, состоящий из двух или более компонентов с четкой границей раздела между ними. В большинстве композитов (за исключением слоистых) компоненты можно разделить на матрицу и включенные в нее армирующие элементы.
Полимеры — неорганические и органические, аморфные и кристаллические вещества, получаемые путём многократного повторения различных групп атомов, называемых «мономерными звеньями», соединённых в длинные макромолекулыхимическими или координационными связями.
Решетчатый настил — ячеистая решетка из композита или метала, которая используется в роли настила, переходных или обслуживающих площадок в промышленности.
Полимерный решетчатый настил- ячеистая решетка из композита , которая используется в роли настила, переходных или обслуживающих площадок, различных ограждений, эстакад в промышленности.
Главные особенности полимерных решетчатых настилов от стальных решетчатых настилов — высокая устойчивость к агрессивным средам, прочность, износостойкость, удобство при монтаже, эстетичный внешний вид, вес, не накапливают — способствовало их широчайшему применению в таких отраслях, промышленность, архитектура, судостроение, гидро и ветро энергетика.
Эпоксидная смола —олигомеры содержащие эпоксидные групы и способные под действием отвердителей (полиаминов и др.) образовывать сшитые полимеры.
Самые распространенные смолы в производстве полимерного решетчатого настила- "ортофталевая" , "изофталевая" и "винилэфирная" смолы. Все три типа относятся к полиэфирным смолам и являются их разновидностями.
Стеклопластики – полимерные композиционные материалы, армированные стеклянными волокнами, которые формуют из расплавленного неорганического стекла.